Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Wartości mogą stać się dla nas kompasem, który pomaga nawigować bezpiecznie i skutecznie wśród codziennych spraw. Literatura jest jednym z nośników wartości, które chcemy przekazać innym, dostarcza wzorów do naśladowania, kształtuje postawy, pokazuje strategie postępowania, uczy rozpoznawania i nazywania emocji, kieruje każdego czytelnika w stronę nieustannego rozwoju.

W programie:

Podczas warsztatów uczestnicy zastanowią się nad tym, co jest w życiu ważne i wartościowe, jakie cechy warto w sobie rozwijać i pielęgnować. Wspólnie będą dyskutować na temat roli wartości w życiu i wyruszą na literackie poszukiwania bohaterów książek uosabiających różne postawy. Do realizacji zadania zostanie wykorzystany kompas wskazujący wartościowe książki, a także przygotowanie komiksu. Ponadto uczestników warsztatów czeka rozwiązanie hasła krzyżówki i gra w kalambury z wykorzystaniem rekwizytów.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 8 lat do 15 lat

Liczba uczestników: 25

Czas trwania: 1,5 godz. (8.30-10.00 dla uczniów szkół gimnazjalnych, 10.00-11.30 dla uczniów szkół podstawowych)

Kalendarz zajęć: 11 stycznia, 15 i 22 marca, 12 kwietnia, 24 maja, 7 czerwca 2018 r.

Koszt: 0,00 zł od osoby

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci oraz Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży, ul. Rajska 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Monika Krawczyk, tel. (12) 37 52 275 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.