Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

„Tańcowała igła z nitką – teatr jako sztuka interpretacji tekstu znakiem scenicznym” (10-12 lat)

 Na zajęciach będziemy odkrywać czym jest znak teatralny, od czego zależy interpretacja sceniczna tekstu, co odróżnia teatr od obrazu/muzyki. A to wszystko w oparciu o tekst Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”.

W programie:

Na zajęciach porozmawiamy m.in. z czym nam się kojarzy teatr, jakie znamy znaki teatralne i środki wyrazu scenicznego. Jak na scenie posługiwać się rekwizytem, muzyką, światłem. Wspólnie przeczytamy wiersz Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”, a następnie po analizie tekstu, spróbujemy w grupach przygotować na jego podstawie scenki w konwencji smutnej, zabawnej i strasznej. Rozwijając kreatywność  będziemy się starali dopasować odpowiednie środki scenicznego wyrazu, by uzyskać zamierzony efekt. Oprócz pracy ze słowem i ruchem do dyspozycji młodzieży będą światło, elementy kostiumów i rekwizytów, a także różnorodne instrumenty muzyczne, na których będziemy tworzyć odpowiednią oprawę do każdego stylu. Na zakończenie zastanowimy się, która z interpretacji podobała nam się najbardziej i dlaczego.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 10 do 12 lat

Liczba uczestników: do 35 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: październik 2018-czerwiec 2019

Koszt: 3,50 zł od osoby

Miejsce: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / Duża Scena, pl. Św. Ducha 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Biuro Rezerwacji Biletów, pl. Św. Ducha 1, tel. (12) 424 45 25 / 424 45 28 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.