Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

„Mój instrument – głos” (10-16 lat)

Głos jest podstawowym instrumentem w pracy aktora. Poprzez modulowanie jego natężeniem, wysokością i barwą potrafi on nadać niepowtarzalny charakter swoim kreacjom. Czy znam swój własny głos? Czy wiem jak się nim posługiwać i wydobyć różne dźwięki? Czy umiem śpiewać w chórze? Na warsztatach będziemy uczyć się w jaki sposób pracować z głosem, a także zobaczymy jak wygląda profesjonale nagranie.

W programie:

Zajęcia rozpoczną się rozgrzewką typu gospel angażującą głos i ciało poprzez rytmiczne chóralne powtarzanie dźwięków połączone z ruchem. Następnie prowadzący wyjaśni jak powstaje dźwięk, czym różni się głos damski od męskiego, jak zdrowo posługiwać się głosem, jak modulować jego barwą. Spróbuje przybliżyć i pokazać różne możliwości głosowych tj. imitację śpiewu rozrywkowego, operowego, scat, jodłowanie czy beatbox. Uczestnicy zaprezentują swoje możliwości i umiejętności głosowe i zostaną podzieleni na grupy: soprany, alty, tenory i basy, po czym wezmą udział w grupowych ćwiczeniach muzycznych. Na koniec warsztatów zostaną zapoznani ze sprzętem i programem do obróbki nagrań, a także będą mieli możliwość dokonania nagrania własnego utworu.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 10 do 16 lat

Liczba uczestników: do 35 osób

Czas trwania: 1-1,5 godz.

Kalendarz zajęć: październik 2018-czerwiec 2019

Koszt: 4,00 zł od osoby

Miejsce: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / Scena Miniatura , pl. Św. Ducha 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Biuro Rezerwacji Biletów, pl. Św. Ducha 1, tel. (12) 424 45 25 / 424 45 28 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.