Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

„ALTER EGO” (13-18 lat)

„Ja to ktoś inny” pisał Artur Rimbaud. Alter ego dosłownie można przetłumaczyć jako „drugi ja”. Termin ten używany jest w literackich analizach opisujących postacie psychologicznie identyczne. Fikcyjny bohater często stanowi alter ego samego autora, prezentując pośrednio jego myśli, tłumione skłonności czy najbardziej skrywane jego społecznie nieakceptowane zachowania.

W programie:

Współczesny świat propaguje wzorce osobowości promujące przewidywalność, jednowymiarowość i szablonowość. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć m. in. na pytanie co oznacza bycie sobą, jak docierać do własnego, nie kierowanego modami wizerunku, czy bycie sobą jest już nie modne. W dyskusji zostanie położony nacisk na indywidualny wpływ w kształtowaniu i projektowaniu własnej przyszłości, jak również na rolę społeczeństwa w tym procesie. Prowadzący warsztaty proponując różnego rodzaju ćwiczenia i dyskusje zwrócą uwagę na rolę własnego wyobrażenia siebie, często będącego „innym ja” rzeczywistych możliwości i potencjałów. Na zakończenie zajęć młodzież zaprezentuje własne alter ego będące odbiciem cech charakteru i nastroju ozdabiając gotowe maski, malując twarz lub tworząc nakrycia głowy.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 13 do 18 lat

Liczba uczestników: 25-35 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-grudzień 2017, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 1,00 zł od osoby

Miejsce: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / Dom Rzemiosł, ul. Radziwiłłowska 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Biuro Rezerwacji Biletów Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, tel. (12) 424 45 25 / 424 45 28