Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

„Teatr i klątwy” (7-13 lat)

Chcesz poznać Teatr im. Juliusza Słowackiego od podszewki? Odkryć jego historię powstania, liczne tajemnice, schowki, zakulisowe zabobony i legendy? Zapraszamy do zwiedzania w formie wędrówki po ogólnie dostępnych oraz niedostępnych dla widza przestrzeniach pod kierunkiem zawodowego aktora.

W programie:

Grupa zostaje przeprowadzona przez zaułki teatru aż po główną scenę przez aktora-przewodnika, który przebrany w kostium sceniczny opowie o historii powstania teatru i jego budowie, o anegdotycznych zdarzeniach, legendach i szczególnych miejscach, obyczajach teatralnych, funkcji oświetlenia i efektach akustycznych oraz o wybitnych aktorach teatru, a także słynnych twórcach i artystach tworzących istotne dla historii teatru i polskiej kultury spektakle. We foyer uczestnicy usłyszą o balach redutowych i benefisach aktorskich, natomiast w loży cesarskiej poznają takie terminy jak scena, rama sceny, kulisy, proscenium, orkiestron, loże i jaskółka/paradyz. Wylosowana trójka dzieci wystąpi na scenie ze swoim zaimprowizowanym „programem”, biorąc pod uwagę aktorskie i reżyserskie wskazówki udzielone przez przewodnika.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat

Liczba uczestników: 25-35 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-grudzień 2017, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 1,00 zł od osoby

Miejsce: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / Duża Scena, pl. Św. Ducha 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Biuro Rezerwacji Biletów Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, tel. (12) 424 45 25 / 424 45 28