Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Podskok, salto, piruet, spadanie czy wylegiwanie się? Odnajdziemy ruch w obrazach Tadeusza  Kantora i przeniesiemy ekspresję naszych ciał na papier. Zamkniemy ruch w drewnianych ramach obrazu. Zajęcia mają na celu pobudzenie wyobraźni dzieci, rozwijanie ekspresji ruchowej, ale też twórczej. Stopień trudności zadań będzie dostosowany do grupy, z uwzględnieniem wieku uczestników oraz ich specjalnych potrzeb.

W programie:

Warsztaty łączą zabawy ruchowe z ćwiczeniami aktorskimi i działaniami plastycznymi. Inspiracją do pracy twórczej będą obrazy Tadeusza Kantora z ostatniego okresu jego twórczości. Uczestnicy zajęć poznają podstawowe informacje na temat działalności artysty. Następnie połączą aktywności ruchowe z rysowaniem w dużym formacie. Tematem pracy będzie rola gestu i ruchu oraz przełożenie ich na abstrakcyjną formę plastyczną. Sięgniemy też po techniki improwizacji teatralnej. Grupowe odgrywanie różnych czynności stanie się pretekstem do rozmowy o happeningu.

Zajęcia adresowane do: dzieci w wieku od 4 do 8 lat

Liczba uczestników: 25

Czas trwania: 1 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-grudzień 2017, 2 razy w miesiącu, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,00 zł od osoby

Miejsce: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 115 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.