Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Co to jest Bon Kultury?

Bon Kultury to innowacyjna w skali kraju inicjatywa Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. Ósma edycja programu, ma zachęcić do częstszego uczestnictwa w kulturze i czerpania z tych spotkań inspiracji, radości odkrywania siebie i otaczającej rzeczywistości.

Wszystkie propozycje oferowane w ramach programu BON KULTURY łączy wysoki poziom merytoryczny, niebanalny temat zajęć i ciekawa, często interaktywna forma. To doskonały sposób na twórcze spędzanie wolnego czasu lub wzbogacenie zajęć szkolnych dla wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów na rozwijanie zainteresowania światem, własnej kreatywności, wiedzy i talentów.

Jak to działa?

BON KULTURY jednorazowo uprawnia do 75% zniżki na zajęcia warsztatowe realizowane w roku 2018/2019 przez instytucje kultury województwa małopolskiego pod szyldem BONU KULTURY. Ze zniżki będzie można skorzystać do wyczerpania puli środków przeznaczonych na dofinansowanie BONU KULTURY w danym roku.

Jak skorzystać z bonu kultury ?

To proste! Wystarczy:

  • wybrać spośród propozycji zajęć oferowanych w ramach BONU KULTURY w jednej z 19 instytucji biorących udział w projekcie
     
  • zapisać się telefonicznie lub osobiście bezpośrednio w wybranej instytucji kultury podając hasło BON KULTURY

  • zyskać 75 % zniżki na wybrane zajęcia (uczestnicy zajęć spoza gminy w której odbywają się zajęcia, otrzymają dodatkową zniżkę)

Do kogo skierowana jest oferta?

BON KULTURY adresowany jest do dzieci i młodzieży, dorosłych, rodzin, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy uczestników indywidualnych, grupy zorganizowane oraz grupy szkolne. Zachęcamy w szczególności nauczycieli do skorzystania z oferty i urozmaicenia lekcji np. z historii, przyrody, czy muzyki.

Do udziału w kulturze zaprasza Samorząd Województwa Małopolskiego