Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Cykl zajęć adresowany do młodzieży licealnej i studentów. W jego ramach raz w miesiącu będą się odbywać spotkania ze specjalnym gościem, który wspólnie z uczestnikami odkryje sekrety i kulisy wybranego spektaklu Opery Krakowskiej.

Już od momentu poczęcia, kobiety dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce, mogą kształtować rozwój swoich dzieci, dlatego głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem.

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Podtrzymywali ją przez dziesięciolecia różnego rodzaju zapaleńcy, kierowani ambicjami artystycznymi, organizacyjnymi, czy po prostu miłością do muzyki. Propozycje artystyczne Opery Krakowskiej uzyskują stale wysokie oceny i powszechne uznanie, a przedstawienia przyciągają zarówno widzów z rozległego obszaru Południowej Polski, jak i cudzoziemców, rezydujących w Krakowie lub odwiedzający turystycznie miasto. Siłą Opery Krakowskiej jest wysoki profesjonalizm wykonawców i realizatorów. Wśród współpracujących śpiewaków znajdują się artyści o światowej lub europejskiej sławie. Obok działalności repertuarowej Opera Krakowska sprzyja niekonwencjonalnym formom sztuki muzycznej, artystycznym eksperymentom, a także wspiera młodych artystów.

Zajęcia w ramach BONU KULTURY w Operze Krakowskiej to doskonały sposób na odkrycie wspaniałego świata operowego od kulis.