Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Już od momentu poczęcia, kobiety dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce, mogą kształtować rozwój swoich dzieci, dlatego głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem.

W programie:

Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania, przyszłe mamy posłuchają o zasadach biernego i aktywnego słuchania muzyki, jak należy śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci czy odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne.

Warsztaty będą prowadzone przez: muzykolożki i muzykoterapeutki - Karolinę Gwardzik i Justynę Jarocką-Lejzak oraz psycholożkę - Ilonę Obrączkę-Górską, które pomogą przygotować się kobietom do porodu i wytłumaczą, w jaki sposób wykorzystać taki bodziec jak muzyka w pierwszym roku życia dziecka.

Zajęcia adresowane do: kobiet w ciąży

Liczba uczestników: 20

Czas trwania: 1 godz.

Kalendarz zajęć: 25 marca 2017 godz. 11.00, 10 kwietnia 2017 godz. 17.00, 20 maja 2017 godz.11.00, 12 czerwca 2017 godz. 17.00

Koszt: 6,00 zł od osoby

Miejsce: Opera Krakowska w Krakowie, ul. Lubicz 48

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Biuro organizacji widowni, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, tel. (12) 29 66 262/263

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Podtrzymywali ją przez dziesięciolecia różnego rodzaju zapaleńcy, kierowani ambicjami artystycznymi, organizacyjnymi, czy po prostu miłością do muzyki. Propozycje artystyczne Opery Krakowskiej uzyskują stale wysokie oceny i powszechne uznanie, a przedstawienia przyciągają zarówno widzów z rozległego obszaru Południowej Polski, jak i cudzoziemców, rezydujących w Krakowie lub odwiedzający turystycznie miasto. Siłą Opery Krakowskiej jest wysoki profesjonalizm wykonawców i realizatorów. Wśród współpracujących śpiewaków znajdują się artyści o światowej lub europejskiej sławie. Obok działalności repertuarowej Opera Krakowska sprzyja niekonwencjonalnym formom sztuki muzycznej, artystycznym eksperymentom, a także wspiera młodych artystów.

Zajęcia w ramach BONU KULTURY w Operze Krakowskiej to doskonały sposób na odkrycie wspaniałego świata operowego od kulis.