Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

W jaki sposób korzystać z przyrody, żeby jej nie zniszczyć? Co takiego przyciąga ludzi do Zakopanego? Czy czyste powietrze, woda są dla nas ważne? Kiedy człowiek wkracza w naturę za bardzo, a w jakich sytuacjach musi się przed nią bronić? Głównym celem zajęć będzie kształtowanie postaw proekologicznych, umiejętności prowadzenia dyskusji i uwrażliwienie na ochronę tatrzańskiej przyrody.

W programie:

Warsztaty rozpoczną się od wykładu na temat historii ochrony przyrody tatrzańskiej oraz prezentacji multimedialnej zawierającej przykłady rzadkich gatunków zwierząt zamieszkujących na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i pokazującej unikalność przyrody najwyższych polskich gór. Po wprowadzeniu nastąpi podział grupy na dwa obozy: ekologów i inwestorów, których głównym zadaniem będzie poszukiwanie argumentów za i przeciwko ingerowaniu człowieka w przyrodę tatrzańską. Obie grupy przygotowują się do dyskusji na temat hipotetycznej inwestycji – stworzenia w Tatrach dużej stacji narciarskiej w obrębie jednej z najbardziej malowniczych dolin w Tatrach. W tym celu będą mogli korzystać z pomocy tekstów źródłowych i eksponatów Muzeum. Po przeprowadzeniu dyskusji obejrzą krótki film o przyrodzie tatrzańskiej „W krainie tatrzańskiej kozicy” w reżyserii Zdeno Vlacha.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 13 do 15 i od 16 do 19 lat. Zajęcia będą dostosowane do obydwu grup wiekowych.

Liczba uczestników: 25-30 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarium zajęć: kwiecień-grudzień 2017, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 1,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Tatrzańskiego Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 10

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Wojciech Szatkowski, tel. (18) 20 15 205 wew. 20 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.