Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Co to jest niepodległość? Czy bycie Polakiem do czegoś zobowiązuje? Dlaczego Zakopane może obchodzić rocznicę odzyskania niepodległości wcześniej niż inne polskie miasta? Jaką rolę odegrał w Zakopanem Stefan Żeromski w 1918 roku?

W programie:

W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Tatrzańskie zapraszamy na warsztaty, na których dla młodszych przygotowaliśmy zabawę o symbolach narodowych oraz o legendzie związanej z jednym z najważniejszych tatrzańskich szczytów. Natomiast starsi uczestnicy, prócz poznania legendy, dowiedzą się jaką rolę odegrali na Podhalu Piłsudski i Żeromski oraz wezmą udział w dyskusji dotyczącej niepodległości i wolności. Na koniec każdy wykona własną pracę plastyczną nawiązującą do poznanej legendy (młodsi – w glinie samoutwardzalnej, starsi – w gipsowej płytce).

Zajęcia adresowane do: dwóch grup wiekowych 6-12 lat oraz 13-19 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Koszt: 2,00 zł od osoby

Miejsce: Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Krupówki 10

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum Tatrzańskiego, tel. 533 925 111 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem mieści się na Krupówkach, w obiekcie projektu Stanisława Witkiewicza. Muzeum to także 10 filii na terenie miasta i w jego okolicach – między innymi wille „Oksza” i „Koliba”, Galeria Sztuki na Kozińcu czy Galeria Sztuki Władysława Hasiora. Są to miejsca magiczne, pielęgnujące pamięć o ważnych wydarzeniach i ludziach związanych z tym regionem.

BON KULTURY w Muzeum Tatrzańskim to zajmująca podróż przez dzieje Zakopanego, Tatr i Podtatrza. Małych i dużych odkrywców tatrzańskiej przyrody, historii i tradycji zapraszamy na pełną wrażeń wycieczkę nie zawsze utartymi szlakami.