Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Co robiły wtedy dzieci? Jaki był porządek ich dnia? Czy siedziały w kącie izby i się nudziły? A może miały jakieś obowiązki? Czy było im dość ciepło w zimie? Czy w ogóle miały zabawki, skoro nie dało się ich kupić? Na te pytania i wiele innych będziemy wspólnie szukać odpowiedzi.

W jaki sposób korzystać z przyrody, żeby jej nie zniszczyć? Co takiego przyciąga ludzi do Zakopanego? Czy czyste powietrze, woda są dla nas ważne? Kiedy człowiek wkracza w naturę za bardzo, a w jakich sytuacjach musi się przed nią bronić? Głównym celem zajęć będzie kształtowanie postaw proekologicznych, umiejętności prowadzenia dyskusji i uwrażliwienie na ochronę tatrzańskiej przyrody.

Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem mieści się na Krupówkach, w obiekcie projektu Stanisława Witkiewicza. Muzeum to także 10 filii na terenie miasta i w jego okolicach – między innymi wille „Oksza” i „Koliba”, Galeria Sztuki na Kozińcu czy Galeria Sztuki Władysława Hasiora. Są to miejsca magiczne, pielęgnujące pamięć o ważnych wydarzeniach i ludziach związanych z tym regionem.

BON KULTURY w Muzeum Tatrzańskim to zajmująca podróż przez dzieje Zakopanego, Tatr i Podtatrza. Małych i dużych odkrywców tatrzańskiej przyrody, historii i tradycji zapraszamy na pełną wrażeń wycieczkę nie zawsze utartymi szlakami.