Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jak wyglądało dawne orawskie wesele? Do czego służyły orawskie talorki? W jaki sposób je ozdabiano? Te i inne historie można zobaczyć w chałupie Dziuka na Orawie.

W programie:

Zajęcia rozpoczynają się od obejrzenia chałupy Dziubka, gdzie znajduje się ekspozycja dotycząca orawskiego wesela. Uczestnicy wysłuchają opowieści o orawskich, wiejskich weselach oraz o zgromadzonych w chałupach talerzach ozdobionych ornamentami, będących kiedyś symbolem bogactwa. Po poznaniu roli jaką pełniły one w tradycji ludowej, uczniowie udadzą się do izby warsztatowej, gdzie otrzymają po drewnianym talerzyku, który sami ozdobią własnym ornamentem. Na końcu wszyscy wybiorą najpiękniejszy talerzyk i spróbują opowiedzieć, do czego można go obecnie używać. Indywidualne prace będą stanowić niezapomnianą pamiątkę z muzeum.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 6 do 13 lat

Liczba uczestników: do 10-20 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-czerwiec 2019, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00

Koszt: 6,25 zł od osoby

Miejsce: Muzeum –­ Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Stanisław Wyrtel, tel. (18) 285 27 09 wew. 23 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.