Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty muzealne poświęcone potędze husarii, obejmujące okres historyczny wojen Rzeczypospolitej Obojga Narodów z Imperium Osmańskim, ze szczególnym uwzględnieniem panowania Jana III Sobieskiego i Odsieczy Wiedeńskiej.

W programie:

Punktem wyjścia będzie zapoznanie uczestników z elementami uzbrojenia husarskiego znajdującego się na ekspozycji, które ma odpowiedniki w licznych replikach dostępnych do sensorycznego poznania dla osób biorących udział w zajęciach. Po zaznajomieniu z nazwami i omówieniu funkcji poszczególnych eksponatów, uczestnicy wykonają własnoręcznie hełmy husarskie według przygotowanego wcześniej wzoru. Następnie grupa przejdzie do stylizowanego namiotu tureckiego, gdzie na bazie fragmentu filmu Odsiecz wiedeńska i mapy Polski z XVII wieku, zapozna się z bitwami z udziałem husarii oraz najważniejszymi postaciami historycznymi z tamtego okresu. Zdobytą wiedzę zweryfikują biorąc udział w grze Husaria – duma polska.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: październik 2018-czerwiec 2019, codziennie w dni otwarcia Muzeum

Koszt: 5,50 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,50 zł dla uczestników spoza Gminy Tarnów)

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Oddział Ratusz; Rynek 1, Tarnów

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Jolanta Adamczyk, tel. (14) 621 21 49 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.