Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Zajęcia muzealne przybliżające rozwój kolei w Polsce, historię dworca w Tarnowie oraz zasady bezpieczeństwa na kolei w oparciu o ekspozycję muzealną.

W programie:

Spotkanie rozpocznie się prezentacją multimedialną ukazującą rozwój kolei w Polce oraz zasady bezpieczeństwa na dworcu i w pociągu. Po jej zakończeniu uczestnicy pod kierunkiem prowadzącego obejrzą wystawę poświęconą historii kolei. W dalszej części wezmą udział w grze Budujemy Kolej Galicyjską, podczas której będą budować połączenia kolejowe łączące pięć największych miast leżących wzdłuż historycznej trasy Kolei galicyjskiej (1856-1861) łączącej Kraków ze Lwowem. Kolejnym zadaniem będzie skompletowanie w grupach bagażu stosownie do podanego celu podróży, a następnie ich zaprezentowane i wspólnie omówienie. Na koniec zajęć uczestnicy wykonają obrazki przedstawiające dworzec w Tarnowie. Wzór obrazków stanowić będzie pocztówka z początku XX w. pochodząca z zasobów Muzeum.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat

Liczba uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 1,5-2 godz.

Kalendarz zajęć: październik 2018-sierpień 2019, codziennie w dni otwarcia Muzeum

Koszt: 4,20 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy Tarnów)

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Galeria „Panorama”, Plac Dworcowy 4

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Kamila Jasiak, tel. 784 912 326 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.