Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty muzealne obejmujące okres historyczny od zaborów do zakończenia I Wojny Światowej, ze szczególnym uwzględnieniem losów Ziemi Tarnowskiej w kontekście stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 W programie:

Punktem wyjścia zajęć będzie praca zespołu z wielkoformatowymi puzzlami, obrazującymi etapy rozdzielania ziem polskich w trakcie kolejnych rozbiorów. W efekcie uczestnicy stworzą mapę i na jej podstawie określą, które ziemie przynależały do każdego z zaborców. Następnie obejrzą prezentację multimedialną obrazującą zrywy niepodległościowe w 1830 r. i 1863 r. oraz przyczyny wybuchu I Wojny Światowej. Wykorzystując zdobyte informacje uzupełnią dialogi komiksu przedstawiającego dwie ważne bitwy: pod Łowczówkiem i pod Gorlicami. Prace te zabiorą ze sobą do omówienia w szkole na lekcjach historii. Na koniec, używając prasy balansowej i specjalnego oprzyrządowania wykonają biżuterię patriotyczną – bransoletki z zawieszkami, a także zwiedzą ekspozycję poświęconą tematyce odzyskania niepodległości przez Tarnów oraz wezmą udział w dyskusji dotyczącej pojęcia patriotyzmu w dawnych i współczesnych czasach.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 11 do 18 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: czerwiec-listopad 2018, codziennie w dni otwarcia Muzeum, dla uczestników indywidualnych trzecia niedziela w miesiącu (oprócz wakacji)

Koszt: 6,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (1,00 zł dla uczestników spoza Gminy Tarnów)

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie/ Oddział Gmach Główny, Rynek 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Przemysław Kozek, tel. (14) 621 21 49 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.