Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Chcesz zwiedzić wnętrza XV-wiecznego zamku, ubrać strój czeladnika lub żaka, pod opieką kronikarza Jana Długosza i średniowiecznego Herolda zgłębić tajemnicę herbów i dawnego skryptorium? Przyjdź na warsztaty do zamku Odrowążów w Dębnie!

W programie:

Prowadzący zajęcia przebrani w stroje Kronikarza i Herolda przedstawią rolę, znaczenie i rozwój herbów na przestrzeni dziejów, stanowiących ważne zjawisko historyczne, które miało wpływ na rozwój życia społecznego i kulturowego. Dzięki wielu ciekawym rekwizytom (księgi, role herbowe, pergaminy, kałamarz z akcesoriami na piasek, gęsie pióra, świece woskowe, kaganki, proporce i chorągwie), dzieci dowiedzą się czym były herby, z czego i w jaki sposób je wykonywano, jaką dawniej spełniały rolę i gdzie były umieszczane oraz kto miał prawo i przywilej posługiwania się herbem. Uczestnicy ubrani w stroje czeladników i żaków przejdą przez poszczególne sale i zakamarki zamku w celu poszukiwania kolejnych herbów. Na podstawie zdobytej wiedzy, Po odkryciu i poznaniu wszystkich herbów, dzieci pod opieką Herolda wykonają własne herby.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat

Liczba uczestników: 25-30 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-październik 2017, 2 razy w tygodniu

Koszt: 5,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Zamek w Dębnie, Dębno 189

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Krystyna Gurgul; tel. (14) 665 80 35 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.