Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Celem zajęć jest zgłębienie wiedzy młodzieży na temat II Wojny Światowej przez pryzmat losów polskich żołnierzy walczących na różnych jej frontach.

W programie:

Zajęcia rozpocznie wspólna praca prowadzącego i grupy z mapą Polska w 1939 roku, w trakcie której elementy wykładu będą przeplatały się z indywidualną pracą uczestników. Podczas rozmowy uzupełnionej prezentacją multimedialną uczniowie dowiedzą się o najważniejszych wydarzeniach dotyczących Polski z okresu II wojny światowej. W części warsztatowej wykonają ulotki informacyjne – kopie oryginalnych z czasów wojny oraz wybije emblemat orzełka Armii Krajowej. Orzełki te, w formie blaszanego godła otrzymają jako pamiątkę z Muzeum. Następnie uczestnicy poznają wybrane losy żołnierzy z ziemi tarnowskiej i ich szlaki bojowe. Część z nich będzie miała możliwość rozłożenia i złożenia repliki karabinu maszynowego STEN, pozostali poznają budowę i działanie innych typów broni, mając do dyspozycji oryginalną broń z czasów II wojny, przekrój szkoleniowy pistoletu maszynowego PPSz i pistolet TT (broń pozbawiona cech bojowych). Dzięki tym działaniom będą mogli wczuć się w rolę żołnierza-partyzanta. W części finalnej uczestnicy usiądą dookoła ogniska w „leśnej rusznikarni” i zrelaksują się przy grze w karty, będącej formą podsumowania zajęć.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 12 do 18 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-grudzień 2017, codziennie w dni otwarcia Muzeum; dla uczestników indywidualnych trzecia niedziela w miesiącu (oprócz wakacji)

Koszt: 5,00 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Izba Pamięci ŚZŻAK, ul. Mościckiego 29

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Przemysław Kozek, tel. (14) 621 21 49 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.