Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Dzięki ciekawej formie prowadzenia zajęć, na które składają się prace manualne i różnego rodzaju gry i łamigłówki, ten trudny temat zostanie z łatwością „oswojony” przez uczestników warsztatów, nawet przez tych najmłodszych. Zajęcia muzealne, ukażą rozwój systemu monetarnego na przestrzeni dziejów. Dzięki nim uczestnicy warsztatów poszerzą horyzonty z zakresu wiedzy o historii pieniądza.

W programie:

Na potrzeby zajęć zostanie przygotowana ekspozycja, prezentująca różne środki płatnicze na przestrzeni wieków oraz historię pieniądza na ziemiach polskich. Po zwiedzeniu wystawy wraz z komentarzem i wprowadzeniem prowadzącego, dzieci ułożą w kolejności chronologicznej plansze, obrazujące główne przemiany form płatniczych (handel wymienny, dawne monety, banknoty, karty płatnicze). Następnie będą mieć okazję samodzielnie wybić w mennicy monetę bądź też stworzyć swój banknot. W dalszej części zajęć wezmą udział w grze dydaktycznej Monopol Tarnowa rozwijającej jednocześnie wiedzę o zabytkach miasta, jak i umiejętność dysponowania pieniędzmi. Uczestnicy, których zyskają największą liczbę kart zabytków zostaną zwycięzcami i zdobędą dyplomy nadające im tytuły rajców miejskich, pozostali zaś dyplomy z tytułami honorowych obywateli Tarnowa.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 11 do 16 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1,5-2 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-grudzień 2017, codziennie w dni otwarcia Muzeum, dla uczestników indywidualnych trzecia niedziela w miesiącu (oprócz wakacji)

Koszt: 6,00 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Oddział Gmach Główny, Rynek 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Przemysław Kozek, tel. (14) 621 21 49 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.