Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Pod czujnym okiem sarmackich przodków zostaną zaprezentowane staropolskie przysłowia, które były używane w dawnej Polsce, a i teraz nie wyszły z użycia. Dzięki zajęciom dzieci poznają ich sens, by móc lepiej je interpretować i się nimi posługiwać. Dodatkowo uczestnicy warsztatów poznają technikę plastyczną jaką jest kolaż.

W programie:

Zajęcia rozpoczną się od zabawy koło fortuny, podczas której dzieci wspólnie z prowadzącym ułożą z rozsypanych liter przysłowie. Dzięki temu ćwiczeniu zostaną wprowadzeni w świat przysłów, ich znaczeń i funkcji.Następnie dzieci podzielone na grupy zaprezentują za pomocą kolażu, dramy lub malowanki (w zależności od grupy wiekowej) wylosowane wcześniej przysłowia. Wspólnie odgadną jakie przysłowie zostało zaprezentowane przez daną grupę. Ostatnim etapem będzie przejście po Muzeum i odszukanie na wystawie obiektów i przedmiotów, które można połączyć ze staropolskimi przysłowiami np. rząd koński – „Konia z rzędem…”. W tym celu każde dziecko otrzyma „Książeczkę przysłów” zawierającą m.in. repliki muzealnych eksponatów. Dzięki rysunkom i naklejkom książeczka nie tylko pomoże w wykonaniu zadania i zapamiętaniu poznanych powiedzeń, ale będzie też świetną pamiątką z zajęć.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 11 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-październik 2017, codziennie w dni otwarcia Muzeum

Koszt: 4,00 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Oddział Ratusz, Rynek 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Jolanta Adamczyk, tel. (14) 621 21 49 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.