Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

W scenerii pięknego dworskiego parku oraz we wnętrzach szlacheckiego dworu uczestnicy warsztatów poznają realia codziennego życia polskiej szlachty żyjącej w XIX stuleciu. Zajęcia skupią się na takich zagadnieniach jak polowanie i zasady dobrego zachowania przy stole.

W programie:

Pierwsza część zajęć zostanie przeprowadzona na zewnątrz dworu, w parku i dotyczyć będzie szlacheckiej rozrywki jaką było polowanie. Prowadzący zaprezentują najciekawsze myśliwskie obyczaje, replika broni czarnoprochowej, używanej do polowania, oraz myśliwskie trofea. Druga część zajęć rozegra się we dworze i dotyczyć będzie etykiety towarzyskiej, z naciskiem na prawidłowe zachowanie się przy stole. Po krótkim omówieniu przebiegu zajęć i dawnych obyczajów, uczestnicy przebiorą się w stroje z epoki, które pomogą im wcielić się w odgrywane przez nich role (wcześniej rozlosowane). Siedząc przy stole i posługując się dawnymi sztućcami, naczyniami oraz serwetami spróbują odtworzyć zachowania zgodne z XIX-wiecznym savoir-vivrem.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 12 do 17 lat

Liczba uczestników: do 20 osób

Czas trwania: 1-1,5 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-październik 2017, codziennie w dni otwarcia Muzeum

Koszt: 6,00 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Dwór w Dołędze, Dołęga 10, Zaborów

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Ewa Jasińska, tel. (14) 671 54 14 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.