Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Poznaj specyfikę i charakter strojów lachowskich i mieszczańskich noszonych w regionie Nowosądecczyzny na przełomie XIX i XX wieku i wzorując się na nich zaprojektuj swój indywidualny strój dla własnoręcznie wykonanej lalki.

W programie:

Uczestnicy poznają elementy strojów regionalnych, kolorystykę, zdobnictwo, poznają folklor regionu oraz jego znaczenie w kształtowaniu trendów mody mieszczańskiej i wiejskiej oraz znaczenie lalki, jako ważnego elementu wychowania i edukacji oraz rozrywki i zabawy. W trakcie zajęć wykonają własnoręcznie lalki, szmacianki, gałganki lub przytulanki oraz zaprojektują i przygotują dla nich ubiór wzorowany na regionalnych strojach. Wykonana lalka stanie się własnością uczestnika. Program zajęć dostosowany jest do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami.

Zajęcia adresowane do: dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 19 lat, studentów, osób dorosłych oraz osób z niepełnosprawnościami

Liczba uczestników: 13-17 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: styczeń 2018-sierpień 2018, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu / Dom Gotycki, ul. Lwowska 3, Nowy Sącz

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Daniel Lachor, tel. (18) 444 35 70, 18 443 77 08 wew. 124 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.