Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Czy wiesz jak wyglądał starożytny teatr w Grecji? Czy charakteryzuje się antyczny model teatru? Jaką rolę w nim pełnili aktorzy, scena, rekwizyty czy kostiumy? W jaki sposób poprzez ruch sceniczny można wyrażać emocje? W należącym do Muzeum amfiteatrze, spróbujemy poprzez różne ćwiczenia, odtworzyć antyczny teatr.

W programie:

Podczas warsztatów uczestnicy zobaczą z jakich elementów zbudowany jest amfiteatr, gdzie znajdują się jego poszczególne część: orchestra, theatron, skene, proskenion, parodos. Ponadto przedstawiony zostanie kostium aktora, wzorowany na antycznym, zawierający: koturny, maskę oraz szatę. W drugiej części zajęć, prócz malowania masek w papieru mache, odbędą warsztaty teatralne obejmujące ćwiczenia artykulacyjne z wykorzystaniem możliwości akustycznych amfiteatru, oraz ćwiczenia ruchowe prezentujące, w jaki sposób poruszać się na scenie i okazywać emocje.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat

Liczba uczestników: do 20 osób

Czas trwania: 75 min.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019

Koszt: 5,20 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,20 zł dla uczestników spoza Gminy Babice)

Miejsce: Amfiteatr, Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

Szczegółowe informacje i rezerwacja: tel. (32) 613 40 62 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.