Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Taniec towarzyszy ludziom od wieków niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. W dobie średniowiecza i renesansu taniec dworski był formą spędzania wolnego czasu wśród elit społecznych, wymagał odpowiednich kroków, etykiety i ubioru. Obecnie mamy niezliczone formy tańca, które może wykonywać każdy. Warsztaty na Zamku Lipowiec przybliżą nam jego część jego historii.

W programie:

Zajęcia rozpoczną się od przedstawienia historii dworskiego tańca i pokazu filmów ukazujących jego ewolucję od średniowiecza aż po czasy nowożytne. Z przykładowych ilustracji, rycin, obrazów, jak również kopii egzemplarzy uczestnicy dowiedzą się jakie stroje obowiązywały w tańcu w dawnych epokach. Z pomocą prowadzących – kuglarza i błazna, nauczą się kilku podstawowych tanecznych kroków, poznają obowiązujące na dworach królewskich zabawy, którymi błaźni zabawiali zaproszonych gości, a także sztuczki wykonywane przez kuglarzy. Na koniec wszyscy wspólnie zatańczą przy dźwiękach muzyki dawnej na dziedzińcu Zamku oraz wykażą się sztuczkami i żartami, których nauczyli się od kuglarza i błazna.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat

Liczba uczestników: do 35 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: październik 2017-sierpień 2018, w środy i piątki

Koszt: 5,25 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,35 zł dla uczestników spoza Gminy Babice)

Miejsce: Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec / Zamek Lipowiec

Szczegółowe informacje i rezerwacja: tel. 696 729 109 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.