Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Chcesz poznać czym jest okaryna, złóbcoki, harmonia, dzwonki pasterskie? Wybierz się w pełną inspiracji podróż w świat instrumentów ludowych uwzględniającą trzy istotne aspekty: umuzykalniający, ogólnorozwojowy (przybliżający wątki etnograficzne) oraz terapeutyczny.

W programie:

Warsztaty rozpoczną się od własnych poszukiwań nowych efektów perkusyjnych za pomocą klaskania, tupania, pstrykania palcami. Uczestnicy zajęć wspólnie zastanowią się nad rolą muzyki w życiu człowieka dawniej i dziś oraz poznają wybrane instrumenty ludowe, a także ich zastosowanie. Za pomocą „bum bum rurek” – instrumentów wykorzystywanych przez światowych artystów performance – dzieci odkryją arkana melodii. Odtworzą je na zasadzie kojarzenia koloru i wysokości dźwięku. W swobodnej zabawie muzyczno-ruchowej uczestnicy przygotują z kolorowych kartek własne melodie i poprowadzą „Nowo-Ludową Kapelę”, a następnie własnoręcznie wykonają proste instrumenty muzyczne – janczary i dzwonki. Powstałe prace staną się własnością autora. Na zakończenie zajęć na wykonanych instrumentach „kapela” złożona z uczestników zagra własny niepowtarzalny utwór muzyczny.

Zajęcia adresowane do: grup zorganizowanych – uczniów szkół podstawowych w wieku od 6 do 13 lat oraz osób niepełnosprawnych bez ograniczeń wiekowych

Liczba uczestników: 15-30 osób

Czas trwania: 75 min.

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017, we wtorki i czwartki, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec / Dwór z Drogini

Szczegółowe informacje i rezerwacja: tel. (32) 613 40 62 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.