Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jeśli ktoś kiedykolwiek odwiedził to miejsce, wie, że niezwykły zamek w Lipowcu swoją budową i położeniem jest w stanie pobudzić wyobraźnię każdego dziecka i dorosłego. Najczęściej podsłuchane przypadkiem słowa turystów to „ale tu jest pęknie i tajemniczo, wyobrażasz sobie jak tu musiało być, gdy zamek tętnił średniowiecznym życiem”. Warsztaty będą stanowić odpowiedź na to pytanie.

Chcesz poznać czym jest okaryna, złóbcoki, harmonia, dzwonki pasterskie? Wybierz się w pełną inspiracji podróż w świat instrumentów ludowych uwzględniającą trzy istotne aspekty: umuzykalniający, ogólnorozwojowy (przybliżający wątki etnograficzne) oraz terapeutyczny.

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie to przestrzeń, w której pamięć o ludziach, dawnych obyczajach i tradycjach żyje pośród zabytków budownictwa drewnianego, małej architektury, sadów i ogródków kwiatowych. Ruiny Zamku Lipowiec przypominają o zawiłej historii regionu, zachęcając do odkrywania przeszłości.

BON KULTURY w Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec to aktywny wypoczynek pośród przyrody, wycieczka w przeszłość regionu zapamiętaną przez ściany domów, mury zamku, dawne przedmioty codziennego użytku.