Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Celem zajęć jest przybliżenie historii Polski w XVII wieku, zrozumienie ideologii sarmatyzmu i kultury szlacheckiej, poznanie ról społecznych poszczególnych warstw ludności w dawnej Polsce, charakterystycznego szlacheckiego stroju i kultu szabli uważanej za symbol polskiej szlachty. A to wszystko we wnętrzach XVIII-wiecznego Dworu z Drogini.

Czy wiesz jak wyglądał starożytny teatr w Grecji? Czy charakteryzuje się antyczny model teatru? Jaką rolę w nim pełnili aktorzy, scena, rekwizyty czy kostiumy? W jaki sposób poprzez ruch sceniczny można wyrażać emocje? W należącym do Muzeum amfiteatrze, spróbujemy poprzez różne ćwiczenia, odtworzyć antyczny teatr.

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie to przestrzeń, w której pamięć o ludziach, dawnych obyczajach i tradycjach żyje pośród zabytków budownictwa drewnianego, małej architektury, sadów i ogródków kwiatowych. Ruiny Zamku Lipowiec przypominają o zawiłej historii regionu, zachęcając do odkrywania przeszłości.

BON KULTURY w Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec to aktywny wypoczynek pośród przyrody, wycieczka w przeszłość regionu zapamiętaną przez ściany domów, mury zamku, dawne przedmioty codziennego użytku.