Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jak wygląda i co kryje czarna skrzynka? Wybierz się w poruszającą wyobraźnię i zmysły podróż w świat statków powietrznych i kierujących nimi pilotów.

W programie:

W czasie warsztatów nie tylko rozbudzimy naszą wyobraźnię, ale również odkryjemy tajemnice, jakie kryją eksponaty muzealne. Poznamy elementy budowy samolotów, wyposażenie kabiny pilota i jego stroju. Przeanalizujemy sylwetki najważniejszych pilotów i pilotek, które zapisały się na kartach polskiego lotnictwa. Spacerując po ekspozycjach Muzeum, słuchając historii pilotów i ich maszyn, będziemy badać i testować zawartość naszych czarnych skrzynek.

Zajęcia adresowane do: uczniów szkół podstawowych (klasy 1-8), osób dorosłych z niepełnosprawnościami podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej

Liczba uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-czerwiec 2019 (od środy do piątku)

Koszt: 3,00 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Lotnictwa Polskiego, Al. Jana Pawła II 39 (sale edukacyjne, ekspozycje hangarowe)

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Katarzyna Zielińska, tel. (12) 642 87 00 wew. 1 lub 120 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.