Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Chcesz poznać zasady aerodynamiki i lotu danym statkiem powietrznym? Dowiedzieć się jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na pilota balonu, szybowca, paralotni, samolotu pasażerskiego, samolotu akrobacyjnego czy samolotu wojskowego? Przyjdź na interdyscyplinarne zajęcia pomagające zgłębić wiedzę z fizyki i aerodynamiki, a także z historii i geografii.

W programie:

Uczestników zajęć czeka spotkanie w sali kinowej ze specjalnym gościem – pilotem śmigłowcowym, szybowcowym, paralotniowym czy też motolotniowym. Spotkanie wzbogacone będzie prezentacjami i filmami ze szkoleń i lotów. Zaproszeni specjaliści będą naprzemiennie prowadzić zajęcia. Zapoznają oni uczestników z wymogami i poszczególnymi etapy kursów i szkoleń, które muszą przejść kandydaci na pilota, jak również opowiedzą ciekawe historie związane z wybranymi eksponatami znajdującymi się w Muzeum. W części warsztatowej uczestnicy stworzą konstrukcje samolotów od czasów pierwszowojennych po czasy współczesne. Poziom trudności modeli będzie dostosowany do wieku uczestników. W czasie konstruowania modeli oraz przeprowadzając proste doświadczenia poznają zasady lotu wybranymi statkami powietrznymi, co pozwoli im na zrozumienie ich budowy.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat

Liczba uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2017-czerwiec 2018

Koszt: 3,50 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Lotnictwa Polskiego, Al. Jana Pawła II 39

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Katarzyna Zielińska, tel. (12) 642 87 00 wew. 1 lub 120 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.