Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jeśli chcesz się dowiedzieć co znajdowało się w miejscu dzisiejszego Muzeum Lotnictwa Polskiego, odkryć tajemnice tego niezwykłego miejsca, poznać budowę Grigorowicz M-15 czy Sopwith Camel i historię polskiego godła lotniczego, a także stać się konstruktorem pierwszych statków latających, przyjdź na warsztaty do Muzeum Lotnictwa!

W programie:

W czasie zajęć uczestnicy zwiedzą hangar pierwszo-wojenny i ekspozycję Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914-2014, w sali kinowej obejrzą film i prezentację multimedialną pokazującą stare fotografie historycznego lotniska Rakowice-Czyżyny, m. in. z okresu I wojny światowej. Przewodnik przedstawi historię miejsca i opowie jak powinno być zbudowane lotnisko, zaznajomi dzieci z modelami samolotów z początku XX wieku, ich budową i kolorem wykorzystywanym do kamuflażu. Uczestnicy poznają pierwsze polskie znaki lotnicze i dowiedzą się w jaki sposób godło pomagało pilotom podczas działań wojennych. Na koniec, przy pomocy fotografii i dawnych planów wspólnie zaprojektują i wykonają plan lotniska wraz z całą infrastrukturą lotniskową. Następnie samodzielnie stworzą własny model samolotu wraz z godłem, które będą mogły stacjonować na wykonanym przez nich wcześniej lotnisku.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat

Liczba uczestników: grupy do 30 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017, 3 razy w tygodniu, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 3,00 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Al. Jana Pawła II 39

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Katarzyna Zielińska, tel. (12) 642 87 00 wew. 1 lub 120 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.