Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Zajęcia „Zmysły-Lot” przygotowane zostały z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Ich celem jest poznanie znajdujących się w Muzeum Lotnictwa Polskiego polskich i światowych eksponatów oraz związanych z nimi interesujących historii, a także pokazanie, że świat lotniczy dla każdego jest otwarty.

Chcesz poznać zasady aerodynamiki i lotu danym statkiem powietrznym? Dowiedzieć się jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na pilota balonu, szybowca, paralotni, samolotu pasażerskiego, samolotu akrobacyjnego czy samolotu wojskowego? Przyjdź na interdyscyplinarne zajęcia pomagające zgłębić wiedzę z fizyki i aerodynamiki, a także z historii i geografii.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, powstałe na terenie dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny, to miejsce, w którym lotnicze dziedzictwo prezentowane jest w swojej oryginalnej postaci i w swoim naturalnym środowisku. Tutaj historia awiacji spotyka się z osiągnięciami współczesnej techniki lotniczej, pokazując, jak często nadal śnimy sen o lataniu.

BON KULTURY w Muzeum Lotnictwa Polskiego to okazja do zapoznania się z historią lotnictwa w nowej, nieznanej formie – przez spotkanie z pilotem, możliwość wykonania modelu samolotu, czy próbę swych umiejętności na symulatorze lotów. Przez bezpośrednią bliskość z maszynami, zapach olejów, smarów i paliwa lotniczego przenosimy się wszystkimi zmysłami w świat dotychczas dla nas niedostępny, a jakże pociągający.