Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Spacer po ekspozycji w otoczeniu samolotów, które brały udział w bitwie lotniczej nad Anglią i opowieści o walczących tam Polakach, pozwoli zrozumieć dlaczego i jak polscy piloci znaleźli się w Anglii, a także znaczenie słów Winstona Churchilla: Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.

Jak wygląda i co kryje czarna skrzynka? Wybierz się w poruszającą wyobraźnię i zmysły podróż w świat statków powietrznych i kierujących nimi pilotów.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, powstałe na terenie dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny, to miejsce, w którym lotnicze dziedzictwo prezentowane jest w swojej oryginalnej postaci i w swoim naturalnym środowisku. Tutaj historia awiacji spotyka się z osiągnięciami współczesnej techniki lotniczej, pokazując, jak często nadal śnimy sen o lataniu.

BON KULTURY w Muzeum Lotnictwa Polskiego to okazja do zapoznania się z historią lotnictwa w nowej, nieznanej formie – przez spotkanie z pilotem, możliwość wykonania modelu samolotu, czy próbę swych umiejętności na symulatorze lotów. Przez bezpośrednią bliskość z maszynami, zapach olejów, smarów i paliwa lotniczego przenosimy się wszystkimi zmysłami w świat dotychczas dla nas niedostępny, a jakże pociągający.