Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Co znaczy dobre sąsiedztwo? W jaki sposób ludzie wykonujący różne zawody tworzą kulturową tkankę miasta? Jakie dzielnicowe społeczności stoją za krakowskimi tradycjami? Jak funkcjonowało miasto i kim byli jego mieszkańcy? Warsztat jest opowieścią o krakowskich, dzielnicowych tradycjach z perspektywy ich twórców i użytkowników – ludzi różnych profesji, mieszkających w różnych zakątkach Krakowa, różniących się statusem materialnym i umiejętnościami.

W programie:

W trakcie warsztatów uczestnicy wcielają się w mieszkańców Krakowa i biorą udział w intrygującej grze. Wykonując ciekawe zadania, wykorzystują zdobytą wiedzę, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące krakowskich tradycji oraz tego, jak funkcjonował dawny Kraków. Na swojej drodze spotykają żaków, przekupniów, flisaków i lajkonika, otrzymują karty mocy i artefakty, raz po raz wcielają się w nowe role. Na koniec warsztatów każdy z uczestników ozdabia koszulkę, którą może zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

Zajęcia adresowane do: dzieci w wieku od 6 do 12 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1-1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019, od poniedziałku do soboty, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 6,00 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Szelingowska, tel. (12) 430 18 27 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pn.-pt. w godz. 9.00-16.00