Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Wszystko dookoła nas zrobione jest według jakiegoś pomysłu i z wykorzystaniem konkretnych materiałów. Kto decyduje o tym, jak wyglądają rzeczy, z których korzystamy na co dzień? Kim są projektanci, dizajnerzy i rzemieślnicy? Jaki materiał najlepiej nadaje się do zrobienia łyżki, krzesła czy materaca? Na te pytania wspólnie szukamy odpowiedzi w miejscu, gdzie rzeczy nie brakuje – w Muzeum. Podczas dwóch cykli warsztatów stawiamy na wielozmysłowe doświadczenia, pracę z wybranymi obiektami z kolekcji MEK oraz przedmiotami współczesnymi z nurtu etnodizajnu.

W programie:

Na pierwszym spotkaniu „Świat rzeczy 1” wprowadzamy uczestników w świat przedmiotów. Bierzemy pod lupę obiekty znajdujące się na ekspozycji stałej. Zapoznajemy się z podstawami materiałoznawstwa. Dotykamy, wąchamy, słuchamy i testujemy. Poznajemy również tajniki wybranych zawodów rzemieślniczych. Drugie spotkanie „Świat rzeczy 2” stanowi uzupełnienie poruszonych wcześniej tematów o doświadczenia współczesne.Wspólnie odkrywamy nowe trendy w projektowaniu użytkowym. Bierzemy na warsztat przykłady nowoczesnych projektów, które są inspirowane tradycyjnym rzemiosłem. Na koniec, inspirując się tzw. etnodizajnem, każdy z uczestników tworzy własny przedmiot użytkowy.

Zajęcia adresowane do: młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnościami sensorycznymi: wzroku i słuchu. Scenariusz warsztatów jest każdorazowo adaptowany pod kątem zaleceń nauczycieli i opiekunów.

Liczba uczestników: do 15 osób

Czas trwania: 1-1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019, od poniedziałku do soboty, terminy ustalane indywidualnie. Istnieje możliwość skorzystania z jednego warsztatu, zachęcamy jednak gorąco do przyjścia do nas dwukrotnie.

Koszt: 0,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. O szczegóły proszę pytać w instytucji.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Szelingowska, tel. (12) 430 18 27 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pn.-pt. w godz. 9.00-16.00

Ważne: warsztaty prowadzone są jedynie dla grup, które dokonały wcześniejszej rezerwacji. Prosimy o zgłaszanie zamówienia z tygodniowym wyprzedzeniem.