Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Co przenosił w swoim plecaku handlarz? Na jakiego typu produkty było społeczne zapotrzebowanie? Kiedy odbitka graficzna jest bardziej pożądana, niż obraz czy rzeźba? Uczestnicy zajęć podążą tropem sprzedawcy obrazów. Wspólnie z nim odnajdą miejsca, w których dawniej można było je zakupić.

W programie:

Warsztaty są zaproszeniem do wspólnej podróży do izby podhalańskiej oraz odkrycia znaczeń niezwykłych obrazów i techniki ich wykonywania, a także zapoznania się z bogatą kolekcją sztuki nieprofesjonalnej. Wybrane dzieła będą punktem wyjścia do rozmowy o atrybutach i o tym, jak za ich pomocą można opisać siebie, swoje zainteresowania, osobowość czy marzenia. Uczestnicy dowiedzą się jak były tworzone obrazy i sprawdzą, jakie miały znaczenie dla mieszańców dawnej wsi. Na podstawie opowieści spróbują odnaleźć wśród dzieł zgromadzonych na wystawie wizerunki świętych. Przy pomocy ćwiczeń z wyobraźni stworzą własne atrybuty, poznają rolę gestów i sposoby tworzenia nastroju przy wykorzystaniu odpowiedniej kolorystyki. Z materiałów plastycznych i wydruków stworzą niezwykłe kolaże. Praca ze zdjęciami i atrybutami pozwoli każdemu odpowiedzieć na pytanie jaka jest „najbardziej niesamowita wersja mnie”?

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku 6 do 12 lat

Liczba uczestników: 25 osób

Czas trwania: 1,5-2 godz.

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017, od poniedziałku do soboty, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,00 zł od osoby, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Szelingowska, tel. (12) 430 18 27 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty prowadzone są jedynie dla grup, które dokonały wcześniejszej rezerwacji. Prosimy o zgłaszanie zamówienia z tygodniowym wyprzedzeniem.