Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Zajęcia mają charakter terapeutyczny i rozwojowy. Adresowane są do osób z niepełnosprawnością intelektualną, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Ich celem jest ułatwienie odbioru dzieła – filmu, rzeźby i obrazu, nauka odkrywania gestów wyrażających emocje twórców/bohaterów i sposobów budowania nastroju.

W programie:

Różne gatunki filmowe i ich znane przykłady oraz rzeźby i obrazy będą punktem wyjścia do rozważań na temat rozumienia sztuki i przekazu artysty oraz rozwijania umiejętności indywidualnego czytania obrazu. W tych działaniach pomocne będą wielkoformatowe scenografie – odwzorowania obiektów z ekspozycji „Nieobjęta Ziemia”, które umożliwią uczestnikom „wejście” w obraz i odczytanie znaczeń w nim ukrytych. W narracje wplecione zostaną wątki ze znanych filmów. Uczestnicy z pomocą animatorów stworzą żywe obrazy i staną się reżyserami rzeczywistości.

Zajęcia adresowane do: do osób z niepełnosprawnością intelektualną w przedziale wiekowym od 7-65 lat. Scenariusz jest adaptowany pod kątem zaleceń nauczycieli i opiekunów.

Liczba uczestników: 15 osób

Czas trwania: 1-1,5 godz.

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017, od poniedziałku do soboty, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 0,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. O szczegóły proszę pytać w instytucji.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Plac Wolnica 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Szelingowska, tel. (12) 430 18 27 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty prowadzone są jedynie dla grup, które dokonały wcześniejszej rezerwacji. Prosimy o zgłaszanie zamówienia z tygodniowym wyprzedzeniem.