Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jak postrzegamy obiekty w naturze i w jaki sposób możemy je pokazać na płaszczyźnie? Co to jest perspektywa i dlaczego jest ona potrzebna każdemu artyście? Jak zmieniały się sposoby przedstawienia przedmiotów i przestrzeni na płaszczyźnie w różnych epokach historycznych?

W programie:

W części teoretycznej warsztatów dowiemy się co to jest perspektywa. Na przykładzie dzieł sztuki nauczymy się rozpoznawać jej rodzaje: rzędową, kulisową, linearną i inne. W części praktycznej, pracując w grupach, stworzymy kompozycję urbanistyczną w wybranym rodzaju perspektywy. Korzystając z szablonów (budynki, ludzie, zieleń) i innych narzędzi graficznych, stworzymy widok miasta według wybranych zasad i własnej fantazji.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 11 lat wzwyż

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1-1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 4,20 zł od osoby *

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy Gorlice)

Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Magdalena Zalesko, tel. (18) 35 35 618 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.