Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Praktyczna wiedza o rosnących wokół nas ziołach i roślinach oraz ich zastosowaniu jest tematem warsztatów w skansenie szymbarskim, organizowanych w sezonie wiosenno-letnim. Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu, kontakt z przyrodą i wielozmysłowe poznanie roślin to korzyści jakie wyniosą uczestnicy zajęć.

W programie:

Głównym tematem zajęć będą zioła i rośliny lecznicze stosowane dawniej w medycynie ludowej oraz współcześnie. Uczestnicy z pomocą instruktora spróbują opisać i nazwać wybrane, powszechnie znane i używane na co dzień zioła. Prowadzący opowie o ich dawnym i współczesnym zastosowaniu. Następnie każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania własnego zielnika z roślin zebranych podczas spaceru na pobliskie łąki, bądź wianka lub bukietu z ziół, kwiatów i owoców. Na zakończenie wszystkich czeka zabawa w formie quizu w odgadywanie charakterystycznych ziół i roślin (mięta, rumianek, pokrzywa, melisa, bazylia) przy wykorzystaniu zmysłu węchu, dotyku i smaku, bez możliwości patrzenia.

Zajęcia adresowane do: młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną

Liczba uczestników: do 15 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: maj-sierpień 2018, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 3,50 zł od osob*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy Gorlice)

Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Niemczyńska-Szurek, Barbara Wojnarska, tel. (18) 351 10 18 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.