Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Architektura jest jak książka pisana w czasie i przestrzeni przez kolejne pokolenia. Style architektoniczne wyznaczają jej poszczególne rozdziały, a wspaniałe budowle stanowią znaki naszego trwania i przemijania. Język architektury pełen jest powtarzających się terminów – bryła, sklepienie, fasada, konstrukcja i detal, piękno i funkcjonalność. Czasem pozostaje on charakterystyczny tylko dla danej cywilizacji czy epoki.

W programie:

W trakcie warsztatów odbędziemy multimedialną podróż poprzez skierowane ku niebu gotyckich katedr, wykwintnych, barokowych pałaców, przysadzistych warowni, do realizacji szalonych projektów współczesnych architektów. Przy okazji poznamy zasady, pojęcia i style architektoniczne. Przyswojone wiadomości wykorzystamy do identyfikacji naszego otoczenia, znajdując różnice w stylach architektonicznych zabytkowych obiektów Gorlic i jego okolic. Uzbrojeni w zdobytą wiedzę oraz wykorzystując przygotowane moduły i szablony, wejdziemy w rolę Architekta-Kreatora Nowej Rzeczywistości, konstruując Budowlę w granicach określonego stylu, lecz bez granic fantazji.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży od 8 do 15 lat

Liczba uczestników: do 20 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2017-sierpień 2018, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 3,20 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Magdalena Zalesko, tel. (18) 35 35 618 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.