Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty w Skansenie są doskonałym sposobem na oswajanie dzieci z ekologią i pojęciem recyklingu. Wykonując zabawkę ze starych, niepotrzebnych już materiałów i przedmiotów nauczą się one jak mogą je przemienić w niepowtarzalną, a jednocześnie użyteczną rzecz.

W programie:

Punktem wyjścia będzie poznanie unikalnych, ludowych zabawek zgormadzonych w zbiorach Skansenu. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób i z jakich materiałów były one robione, oraz w których miejscach można było je nabyć. Następnie spróbują odgadnąć do czego służą przedmioty z „odzysku”, np. marionetka z wykonana z rolek papieru czy portfel z opakowań po napojach. Ta część warsztatów stanie się inspiracją do stworzenia własnego dzieła ze zbędnych i niepotrzebnych materiałów – zabawki lub przedmiotu, który zabiorą ze sobą do domu. Dzieci przekonają się, że zabawka nie zawsze musi być droga i kupowana w sklepie – ta własnoręcznie wykonana z sercem i pasją, o indywidualnym i niepowtarzalnym wyrazie, może stać się tą ulubioną.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 13 lat

Liczba uczestników: do 20 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2017-sierpień 2018, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 3,30 zł od osoby

Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Szczegółowe informacje i rezerwacje: Anna Niemczyńska-Szurek, Barbara Wojnarska, tel. (18) 351 18 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.