Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Kontakt ze sztuką uwalnia wyobraźnię, rozwija umiejętności manualne i kreatywne myślenie dziecka pozytywnie wpływając na jego dalszy rozwój. Umiejętne zainspirowanie dziecka sztuką, często ten pierwszy dla niego "żywy" z nią kontakt, decyduje o chęci podjęcia przez nie dalszych działań w tym kierunku. Źródłem inspiracji w proponowanych warsztatach będzie rzeźba ludowa.

W programie:

Bazując na znajdującej się w skansenie szymbarskim kolekcji rzeźb ludowych i przygotowanej prezentacji multimedialnej instruktor zapozna uczestników zajęć z różnorodnymi tematycznie i formalnie pracami artystów ludowych. W drugiej części warsztatów, stanowiącej etap twórczy, dzieci wykonają figurki i płaskorzeźby z masy solnej, rozpoczynając od wspólnego jej wyrobienia i zabarwienia naturalnymi barwnikami takimi jak kakao czy kurkuma. Następnie pod kierunkiem instruktora wykonają swoją indywidualną pracę. Warsztaty zakończy mini wernisaż prac „małych artystów" i inspirowana przez prowadzącego dyskusja. Wykonane na zajęciach przedmioty staną się oryginalną pamiątką z pobytu z muzeum.

Zajęcia poprowadzi absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, posiadająca doświadczenie przy prowadzeniu zajęć edukacyjnych.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 11 lat

Liczba uczestników: 17

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 3,50 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy Gorlice).

Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Niemczyńska-Szurek, Barbara Wojnarska, tel. (18) 351 10 18 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.