Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Koń towarzyszył człowiekowi od zawsze – w boju, w pracy na roli, jako środek transportu. Był oczywistym elementem otaczającej rzeczywistości tak powszechnym, że pod hasłem ,,koń” w starym słowniku znalazł się opis ,,koń jaki jest, każdy widzi”. Dzisiaj widok żywego konia staje się zjawiskiem coraz rzadszym, a młodsi z nas często znają go tylko z mediów i ilustrowanych bajek dla dzieci.

W programie:

Ideą warsztatów jest przybliżenie najmłodszym sylwetki i natury konia, posługując się metodami uruchamiającymi ich artystyczną, muzyczną i ruchową ekspresję. W części artystycznej dzieci wykonają zabawkę. Wykorzystując przygotowany wcześniej szablon głowy końskiej ozdobią i pomalują według własnej fantazji. Następnie w formie zabawy i przy pomocy kartonowego modelu instruktor zapozna je z budową , odgłosami i rodzajami chodu tego zwierzęcia. W części rozwijającej ekspresję ruchową planowana jest zabawa z wykonana zabawką w formie wyścigów konnych i biegów przez przeszkody. Podsumowaniem i sprawdzianem nabytej wiedzy będą na zakończenie zajęć quizy i zgadywanki, a namacalnym efektem warsztatów zabrana do domu, własnoręcznie wykonana zabawka.

Zajęcia adresowane do: dzieci w wieku od 3 do 11 lat

Liczba uczestników: dzieci w wieku od 3-6 lat grupa do 15 osób, 7-11 lat grupa do 25 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: kwiecień-październik 2017, 2 razy w miesiącu, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 6,25 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (1,25 zł dla uczestników spoza Gminy Ropa).

Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Zagroda Maziarska w Łosiu

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Klaudia Zbiegień, tel. (18) 353 43 63 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.