Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Co kryje maska? Po co ludzie zakładają maski? Kogo one przedstawiają? Czy we współczesnych czasach również zakładamy maski? Odpowiedzi na te i inne pytania na różne sposoby będzie można poszukiwać na warsztatach w kasztelu szymbarskim.

W programie:

W części edukacyjnej, opartej na prezentacji multimedialnej i „żywym” kontakcie z przedmiotem, podczas którego nastąpi przymierzanie i zakładanie oryginalnych masek z różnych kręgów cywilizacyjnych, uczestnicy zajęć zapoznają się z rolą i funkcją maski w kulturach świata w świetle uwarunkowań cywilizacyjnych, społecznych i psychologicznych dawniej i dziś (facebook, nowe media). Część plastyczna, rozwijająca umiejętności manualne, polegać będzie na samodzielnym wykonaniu maski w stylu ludowym lub weneckim, wzorowanej na maszkaronach z attyki kasztelu. Polonez w maskach, poprowadzony w reprezentacyjnej sali wielkiej kasztelu zakończy zajęcia, wprowadzając element ruchowy i stanowiąc ich uroczyste zakończenie.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat

Liczba uczestników: 25

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 3,90 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy Gorlice).

Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Ewa Piotrowska-Kukla, tel. (18) 351 31 14 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.