Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Często poszukujemy własnego autorytetu lub mamy własnego superbohatera. Na zajęciach zastanowimy czym się różnią oba pojęcia? Jakie cechy i wartości ich charakteryzują? A może są takie same? Czy w naszym otoczeniu możemy nazwać kogoś którymś z tych pojęć?

W programie:

Zajęcia od dyskusji i poszukania cech wspólnych i odmiennych dla autorytetu i superbohatera. Uczestnicy otrzymają zdjęcia różnych znanych osób i spróbują przyporządkować je do jednej z dwóch kategorii. W trakcie ruchowej gry odpowiedzą na pytania dotyczące biografii wcześniej zaprezentowanych postaci. Następnie obejrzą komiks poświęcony historii życia Jana Pawła II i będą szukać argumentów wskazujących czy był on autorytetem czy superbohaterem. Na koniec uczestnicy sami wykreują własną postać przyporządkowując jej niezwykłe zdolności oraz będą rozważać co oznacza i czym wyróżnia się wyobraźnia miłosierdzia.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-czerwiec 2019

Koszt: 3,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy Wadowice)

Miejsce: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, ul. Kościelna 7

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Magdalena Maślona, tel. (33) 823 35 55 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum jest miejscem upamiętniania i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat oraz przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem.

Misja Muzeum obejmuje również wspieranie rodziny jako podstawowej,  niezastąpionej wspólnoty kształtującej tożsamość człowieka, jego system wartości i postawę obywatelską, a także czynne uczestnictwo w budowie społeczeństwa opartego na wartościach chrześcijańskich.