Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Przenieś się w czasy II wojny światowej. Poznaj historię życia codziennego w okupowanym mieście. Sprawdź swoje umiejętności i wiedzę na specjalnej wielkoformatowej planszy o powierzchni 50m²!

W programie:

W sali warsztatowej Małej AKademii uczestnicy dowiedzą się na przykładzie Krakowa jak wyglądała okupacja niemiecka w Polsce w czasie II wojny światowej. Poznają najważniejsze miejsca i wydarzenia związane z życiem okupowanego miasta. Prowadzący opowiedzą między innymi jak funkcjonował system kartkowy, na czym polegał niemiecki system represji oraz jakie rozrywki umilały życie ludzi w tym trudnym okresie. Na podstawie zdjęć, fragmentów filmu i tekstów źródłowych dzieci uzupełnią otrzymany plan miasta, karty pracy oraz książeczkę dostosowaną do ich wieku. Na zakończenie przystąpią do rywalizacji w grze wielkoformatowej, w czasie której zdobyta na warsztatach wiedza może okazać się na wagę złota.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 10 do 15 lat i od 16 do 19 lat, a także osób dorosłych. Warsztaty dostosowane są grup wiekowych.

Liczba uczestników: 10-30 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: styczeń-grudzień 2017, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 4,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (1,00 zł dla osób spoza gminy Kraków). O szczegóły pytaj w instytucji.

Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, ul. Wita Stwosza 12

Szczegółowe informacje i rezerwacja: tel. (12) 410 07 70 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Armii Krajowej to miejsce, w którym można dotknąć historii. Zgromadzone tu pamiątki, dokumenty osobiste i broń, należące niegdyś do żołnierzy AK, obrazują wysiłek zbrojny i cywilny Polaków podczas II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Polskiego Państwa Podziemnego. Muzeum łączy historię z nowoczesnością – atrakcją są liczne multimedia oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z przedmiotami, które przetrwały wojenną zawieruchę.

BON KULTURY w Muzeum Armii Krajowej to okazja do nauki historii poprzez osobiste doświadczenie. Można tu poczuć atmosferę tamtego czasu, poznać dzieje militarne, ale także życie codzienne ludności cywilnej.