Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

W roku 2018 przypada szczególna 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu przygotowało ofertę warsztatów, których motywem przewodnim będzie godło oraz flaga – nasze symbole narodowe. Na zajęciach uczestnicy będą mieli szansę dowiedzieć się, jak Polska odzyskała niepodległość, dlaczego polskie barwy narodowe to biel i czerwień oraz z jakiego powodu na godle widnieje orzeł.

W programie:

Warsztaty rozpoczną się pokazem multimedialnym, w ramach którego zaprezentowana zostanie historia godła polskiego – jak zmieniał się wygląd Orła Białego, heraldycznego symbolu państwa polskiego: od jego genezy, czyli od dynastycznego herbu Piastów aż do czasów współczesnych. Następnie za pomocą gotowych przedmiotów: barwnych reprodukcji godła, herbu, Kokard Narodowych oraz historycznych kart pocztowych (będących wyrazem patriotyzmu narodu polskiego w XIX i XX wieku) omówione zostanie znaczenie oraz właściwy sposób wykorzystywania symboli narodowych w społeczeństwie. W części praktycznej warsztatów, uczestnicy przy pomocy gotowych szablonów i materiałów plastycznych tworzyć będą własne kokardy narodowe, godła oraz zindywidualizowane pocztówki okolicznościowe nawiązujące do 100-lecia niepodległości.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-czerwiec 2019, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy)

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Edyta Giza, tel. (18) 448 26 41 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.