Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

W ramach kolejnych zajęć z cyklu Mała Akademia Folkloru, chcemy zapoznać najmłodsze pokolenie z tradycją i kulturą rodzimego regionu, i przenieść się w świat dawnych zabaw i zabawek ludowych.

W programie:

Podczas warsztatów uczestnicy doświadczą uczuć, jakie towarzyszyły dzieciom bawiącym się niegdyś szmacianymi lalkami, konikami, klepokami na polanie pod kopką. Dowiedzą się jak działa terkotka, wrzutka, bacik oraz wirujący furtok. Poznają także wyliczanki oraz nauczą się tradycyjnych zabaw grupowych, m.in. kowala i szewca. Nie zabraknie również refleksji i porównania współczesnych zabaw i zabawek z tymi dawnymi. Na koniec będzie okazja do własnoręcznego ozdobienia glinianych ptaszków, które skrywają świergoczącą tajemnicę…

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 4-13 lat, osób z niepełnosprawnościami

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-czerwiec 2019, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla uczestników spoza Gminy)

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Monika Kurzeja, (18) 448 26 46 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.