Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

„Rada małpa, że się śmieli, kiedy mogła udać człeka, widząc panią raz w kąpieli, wlazła pod stół — cicho czeka.” Zainspirowani słowami Aleksandra Fredry, podczas wspólnej zabawy odkryjemy różne skojarzenia i rytuały związane z kąpielą oraz poznamy proces powstawania mydła.

W programie:

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji wiersza „Małpa w kąpieli” Aleksandra Fredry i obejrzenia bajki o tym samym tytule. Oba utwory staną się punktem wyjścia do rozmów na temat kąpieli i związanych z nią codziennych rytuałów. Następnie uczestnicy przeniosą się z przestrzeni kina i literatury w świat kolorowych mydełek. Dzieci będę eksperymentować z ich formą i kształtem. Według własnego pomysłu stworzą małe dzieła sztuki. Każde dziecko dowie się, jak można ze sobą łączyć kolory oraz tworzyć przyjemne kompozycje zapachowe. Zapraszamy na zajęcia, gdzie kolor i zapach zostaną zatopione w glicerynie.

Zajęcia adresowane do: dzieci w wieku od 3 do 10 lat

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2018-sierpień 2019, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,50 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,50 zł dla uczestników spoza Gminy)

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Natalia Lisowska, tel. (18) 448 26 50 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.