Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Na czym grali nasi dziadowie? Czy na liściu lub słomie także można zagrać melodię? Jak z kawałka drzewa zrobić piszczałkę? Tajemniczy świat dźwięków oraz instrumentów ludowych to temat kolejnych warsztatów inspirowanych tradycjami muzycznymi regionu.

W programie:

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję nie tylko posłuchać jak brzmią dudy, złóbcoki, skrzypce, basy, trombita, róg pasterski, liść, słomka, okaryna i różnego rodzaju piszczałki i fujarki, ale także ich dotknąć i wydobyć dźwięk. Będzie też okazja do nauki charakterystycznych dla regionu tańców i przyśpiewek, oraz wykonania własnych instrumentów, w zależności od pory roku – słomek, piszczałek, gwizdków czy trąbek z kory wierzbowej. Program zajęć dostosowany jest do potrzeb i możliwości osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Zajęcia adresowane do: osób z niepełnosprawnościami w wieku od 6 do 65 lat i więcej

Liczba uczestników: 20

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: listopad 2017-sierpień 2018, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 4,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. O szczegóły pytaj w instytucji.

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Monika Kurzeja, tel. (18) 448 26 46 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.