Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Scena to miejsce, w którym spełniają się marzenia, a wizje artystów stają się rzeczywistością, dzięki niezwykłej magii teatru! Wspólnie będziemy odkrywać tę magię, zawartą w teatralnych rekwizytach, kostiumach i scenografii. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z historią teatru, z charakterem teatralnej przestrzeni kształtowanej przez wyobraźnię i umiejętności plastyczne twórców, a także rozbudzenie ich kreatywności poprzez samodzielną pracę nad modelem teatru i postaciami aktorów.

W programie:

W trakcie zajęć uczestnicy obejrzą multimedialny pokaz prezentujący przestrzeń teatru i poznają sceny z wybranych sztuk teatralnych, które ukażą im znaczenie światła, scenografii i kostiumów. Przybliżona zostanie również historia i idea powstałego w XIX wieku „papierowego teatru”, służącego zarówno do samodzielnej zabawy w teatr, jak i spełniającego funkcje kształcące oraz wychowawcze. Zestaw składający się z figur, dekoracji i kulis umożliwiał dowolne kombinacje narracyjne, pozwalając jego posiadaczom na uruchomienie fantazji i rozwój umiejętności improwizacyjnych. Zadaniem uczestników będzie zaprojektować i wykonać przy użyciu gotowych elementów makiety sceny z kurtyną, elementy scenografii oraz stworzą papierowe kukiełki – postaci aktorów. Na zakończenie warsztatów zaprezentują swoje prace i będą mieli okazję animować wykreowanych przez siebie bohaterów.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat

Liczba uczestników: 25

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (poza Nowym Sączem). O szczegóły pytaj w instytucji.

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Edyta Giza, (18) 448 26 41 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.