Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jakie wzory ludowe powinny kojarzyć się nam z Małopolską? Na czym polega praca twórcy ludowego? Ile czasu zajmowało mu wyhaftowanie stroju ludowego? Warsztaty pomogą znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z zagadnieniem kultury ludowej Małopolski. Zostały one przygotowane z myślą o najmłodszych, młodzieży, osobach dorosłych oraz seniorach.

W programie:

Zajęcia mają na celu pokazanie bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu, przybliżenie uczestnikom sekretów rzemiosła artystycznego, a przede wszystkim porównanie tych kwestii ze współczesnym rękodziełem oraz masową produkcją przedmiotów, również w stylu ludowym. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję stworzyć własny folkowy wzór i ozdobić nim przedmioty użytkowe (np. drewniany piórnik, skrzyneczkę), wykorzystując tradycyjne materiały i techniki. Cele warsztatów wpisują się w bardzo popularny obecnie trend „slow life”, powrót do tradycji i kontynuowanie obyczajów.

Zajęcia adresowane do: osób w przedziale wiekowym od 5 do 100 lat

Liczba uczestników: 25

Czas trwania: 2 godz.

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017, od poniedziałku do piątku, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 5,00 zł od osoby*

* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych. O szczegóły pytaj w instytucji.

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Monika Kurzeja, (18) 448 26 46 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.