Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

 Na zajęciach będziemy odkrywać czym jest znak teatralny, od czego zależy interpretacja sceniczna tekstu, co odróżnia teatr od obrazu/muzyki. A to wszystko w oparciu o tekst Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”.

Głos jest podstawowym instrumentem w pracy aktora. Poprzez modulowanie jego natężeniem, wysokością i barwą potrafi on nadać niepowtarzalny charakter swoim kreacjom. Czy znam swój własny głos? Czy wiem jak się nim posługiwać i wydobyć różne dźwięki? Czy umiem śpiewać w chórze? Na warsztatach będziemy uczyć się w jaki sposób pracować z głosem, a także zobaczymy jak wygląda profesjonale nagranie.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie to instytucja kultury i sztuki z ponad stuletnią tradycją. Od kilku lat teatr łączy dobre praktyki, które sprawdzały się na przestrzeni wieku, z nowymi technikami i sposobami docierania do dzieci i młodzieży. Teatr staje się miejscem otwartym dla edukacji i nowych metod pracy, równocześnie pozostając silnie związanym z celebrowaniem sztuki wysokiej. Wszystkie przestrzenie teatru (Duża Scena, Scena Miniatura, Dom Rzemiosł i Małopolski Ogród Sztuki) są teraz dostępne do eksploracji i nauki, a tworzone działania otwierają zakamarki teatralne dla widza w każdym wieku.