Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

„Zrozumienie człowieka jest bardziej wyczerpujące, gdy widzi się go w kontekście kultury, poprzez język, historię i postawy przyjmowane wobec podstawowych faktów egzystencjalnych, takich jak narodziny, miłość, praca, śmierć. Osią każdej kultury jest postawa człowieka wobec największej tajemnicy: tajemnicy Boga". Jan Paweł II

W programie:

W niektórych religiach niebo/raj jest jedną krainą, w innych dzieli się ono na kilka mniejszych, w których mieszkają różne bóstwa. Celem zajęć jest zwrócenie uwagi na wspólne potrzeby kulturowe i religijne ludzkości pod różnymi szerokościami geograficznymi, na przykładzie obrazu arkadyjskiego – motywu szeroko występującego kulturze i religiach, w tym religiach monoteistycznych, a także przybliżenie nauczania i działań Jana Pawła II na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego. Uczestnicy zostaną zaangażowani m. in. poprzez wspólne wyjaśnianie pojęć, gromadzenie synonimów związanych z tematem wiodącym, analizę przykładów ikonograficznych oraz wykonanie pracy plastycznej techniką collage dotyczącej wyobrażenia Arkadii.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 11 do 18 lat

Liczba uczestników: 25, grupy szkolne (zorganizowane)

Czas trwania: 1 godz.

Kalendarz zajęć: marzec-wrzesień 2017, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 0,00 zł od osoby

Miejsce: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 30

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Barbara Munk, tel. (12) 619 87 87, 887 021 060 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.