Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Tytuł warsztatów nawiązuje do określania „budowniczy mostów”, którym nazywano Jana Pawła II. Był on człowiekiem wielkiego ducha, o wysokiej kulturze osobistej, nieustannie pracującym nad sobą i rozwijającym swoje talenty. Zawsze budował pozytywne relacje z drugim człowiekiem. W dobie kryzysu i powierzchowności kontaktów międzyludzkich uzasadnione jest uczenie się i naśladowanie jego postaw.

W programie:

Warsztaty wpisane są w projekt „Scena Papieska” IDMJP2. Po raz kolejny będziemy poznawać i analizować postawy i wybory Karola Wojtyły. Tym raz szczególnie przyjrzymy się jego fascynacji teatrem i aktorskim doświadczeniom z lat młodości, z których później nieustannie czerpał podczas swojego pontyfikatu i wystąpień publicznych. Zajęcia rozpoczniemy od wykładu połączonego z prezentacją multimedialną poświęconą teatralnej biografii Wojtyły. Pracując w grupach uczestnicy przygotują mini-scenki, w których przedstawią pozytywne i negatywne sposoby komunikowania się i zachowania. Omówimy podstawowe zasady dotyczące wystąpienia publicznego, autoprezentacji oraz zasady savoir-vivru. Na koniec odwołując się do nabytej wiedzy rozwiążemy krzyżówkę i zastanowimy się jak na co dzień pracować nad sobą i wcielać w życie kulturę osobistą.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 13 do 19 lat wraz z wychowawcami, nauczycielami języka polskiego, katechetami

Liczba uczestników: do 20 osób, grupy szkolne (zorganizowane)

Czas trwania: 90 min.

Kalendarz zajęć: październik 2018-czerwiec 2019, terminy ustalane indywidualnie, wymagana rezerwacja

Koszt: 0,00 zł od osoby

Miejsce: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 30

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dominika Jamrozy, tel. (12) 619 87 87 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest placówką kultury Województwa Małopolskiego i mieści się w Krakowie, w Centrum Jana Pawła II "Nie lękacie się". Zajmuje się promocją nauczania i dziedzictwa Ojca Świętego Jana Pawła II, zwłaszcza w aspekcie dialogu kultur i religii. Znaczną część aktywności stanowi działalność edukacyjna.